Postoje razlike u tipologiji hotelske sobe u odnosu na broj ljudi koji ona može da primi, ipak u projektovanju su donete odluke koje se primenjuju na sve tipove soba. Pozicija hotela omogućava atraktivan pogled iz svake sobe. Tonovi i materijalizacija korišćena u projektovanju enterijera sobe odgovaraju tonovima u ostatku hotela – drvo, metal, kamen. Korišćenjem drveta uvodi se toplota u prostor. Drvene obloge dizajnirane su tako da reprezentuju stilizovane lokalne pejzaže, oblake, šumu, obronke planina, talase jezera. Hotel je kategorije 4*, ukupno ima 40 dvokrevetnih soba, 5 porodičnih soba, 4 apartmana i 1 sobu za osobe sa posebnim potrebama.
APARTMANI – putovanje kroz istoriju
Sisevac kroz svoje postojanje trenutno živi svoj četrvti „život“. Ta analogija iskorišćena je za konceptualno rešavanje i postavku unutar četiri hotelska apartmana. Apartmani se povezuju sa periodima nastanka manastira, rudnika, izletničkog naselja i savremenog turističkog mesta, kakav je Sisevac danas i kakvom teži da bude prepoznat na dalje. Apartman 206 vezan je za srednjevekovno doba, 14. vek, nastanak manastira Sisojeca i Ravanice, dolazak monaha u ovu regiju i oblikovanjem teži da gosta transportuje u to vreme. Kao motivi korišćeni su enterijeri srednjevekovnih tvrđava i kamen kojim se zidao manastir. Deo istraživanja posvećen je proučavanju stila i estetike ovog doba kroz komade nameštaja i njihovu funkciju, a kasnije i prevođenje tih ideja u komade koje je bilo neophodno smestiti u savremeno okruženje. Stoga se i u enterijeru pojavljuju drvene grede, drvena obloga sa slogom zida od kamena i robusni komadi nameštaja sa linijama koje bi scenirale karakter tog vremena.
Apartman 207 vraća u vreme nastanka rudarskog naselja, majdana, železničke pruge. Na smeni vekova, u vreme industrijske revolucije, ovo područje doživljava dodatne promene i priliv stanovništva. Estetika rudarskih okana, železničke mreže i stanovanja u ovo vreme dali su motive korišćene za stvaranje novog ambijenta. U oblikovanju se koristi drvo, ali se uvodi i metal kao reprezent doba o kome govorimo. Metal se kombinuje na zidovima i kao deo komada nameštaja. Ovo vreme posebno je po tome što u dizajn uvodi dekorativne elemente inspirisane florom, veza sa tim motivima se postiže fugama na drvenoj zidnoj oblozi.
Apartman 208 smešta posetioca u najplodniji period ovog mesta, drugu polovinu 20. veka, doba izletnika. Period u kome Sisevac postaje prva verzija onog po čemu ga danas prepoznajemo. Ovo vreme se vezuje za turizam, izletništvo, radničku klasu, druga Tita, te se u oblikovanju apartmana uvode motivi tog vremena. Čitava infrastruktura radničkog odmarališta menja identitet ovog prostora po treći put. Modernizam, procvat dizajna, prečišćene forme, odbacivanje dekorativnih elemenata, geometrizovani šabloni i jarke boje, sve su to motivi koji se pronalaze u ovom apartmanu.
Apartman 209 je vezan za Sisevac danas i Sisevac u budućnosti. Generalna tema u vezi je sa temom samog hotela, savremeni osvrt na ideju povratka prirodi i korišćenje lokalnih motiva u dizajnu. Tonalitetom se odvaja od ostatka hotela, koriste se zagasitiji tonovi i tamnije drvo kako bi se napravila distinkcija u iskustvu korisnika i apartman odvojio od standardnih soba. Komadi nameštaja su birani i dizajnirani tako, da osim udobnosti doprinesu osećaju ekskluzivnosti. Krajnji proizvod je odgovor na pitanje – koji je to novi identitet koji se kreira za ovo mesto, i šta želimo da on postane? Ne možemo da negiramo istoriju mesta, jer je to njegov duh, ali možemo da utičemo na stvaranje novih sećanja.